English
11. HELLMUT SEIBT MEMORIAL PDF Print E-mail
Sunday, 18 January 2009
11. HELLMUT SEIBT MEMORIAL
On January 12 - 17, 2009 in Vienna (Austria) have been begun the INTERNATIONAL FIGURE SKATING COMPETITION ASSOCIATED WITH EUROPEAN CRITERIUM 2008/2009 - " 11. HELLMUT SEIBT MEMORIAL " - among children and teenagers. The Prize-winning places have received: Vanessa DESKAJ, Evelina SHEVCHENKO , Martin BOHUS , Svetlana GRISHANKOVA , Kristina YNTEMA , Stanislav ANDYUNIN , Isabella BITTNER , Veronika PALICKOVA , Ivan PAVLOV , Sarah NEUWIRTH , Karina RUTLAUKA , Vanessa BACHINGER , Giorgio SETTEMBRINI , Martin PISANNYI , Carol BRESSANUTTI, Sabrina SCHULZ, Clement LEDOUX, Johanna ALLIK, Viktor ROMANENKOV...


INTERNATIONAL FIGURE SKATING
COMPETITION

11. HELLMUT SEIBT MEMORIAL

Vienna, January 12 - 17, 2009

associated with
European Criterium 2008/2009

RESULTS
      

CHICKS Girls 2002

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
AUT
2
UKR
3
GER
4
SVK
5
AUT
6
CZE
7
GER
8
UKR
9
BUL
10
AUT
11
AUT
12
HUN
13
RUS
14
EST
15
AUT
16
GER
17
BUL
18
RUS
19
KAZ
20
BUL
21
SVK
22
UKR
23
POL

CHICKS Girls 2001

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
RUS
2
RUS
3
RUS
4
UKR
5
ITA
6
GER
7
AUT
8
LAT
9
AUT
10
BUL
11
RUS
12
RUS
13
BUL
14
BUL
15
LAT
16
ITA
17
BUL
18
CZE
19
HUN
20
CZE
21
AUT
22
SVK
23
HUN
24
CZE
25
UKR
26
UKR
27
BUL
28
BUL
29
BUL
30
CZE
31
RUS
32
KAZ
33
AUT

CHICKS Boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
CZE
2
CZE
3
AUT
4
BUL
5
BUL
6
AUT
7
SVK
8
RUS
9
SVK
10
SVK
11
UKR

CUBS Girls 2000

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
RUS
2
RUS
3
GER
4
GER
5
UKR
6
RUS
7
CZE
8
RUS
9
GER
10
EST
11
CZE
12
EST
13
EST
14
RUS
15
CZE
16
EST
17
AUT
18
HUN
19
AUT
20
ITA
21
SVK
22
KAZ
23
EST
24
CZE
25
HUN
26
HUN
27
SVK
28
UKR
29
AUT
30
BUL
31
HUN
32
EST
33
AUT
34
KAZ
35
UKR

CUBS Girls 1999

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
AUT
2
EST
3
CZE
4
HUN
5
AUT
6
ITA
7
HUN
8
CZE
9
CZE
10
BUL
11
CZE
12
CZE
13
EST
14
CZE
15
CZE
16
CZE
17
CZE
18
RUS
19
ITA
20
CZE
21
GER
22
AUT
23
BUL
24
BUL
25
FIN
26
SVK
27
GER
28
CRO
29
AUT
30
UKR
31
BUL
32
BUL
33
UKR
34
GER
35
EST
36
AUT
37
HUN
38
AUT
39
EST
40
UKR

CUBS Boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1

 

RUS
2

 

RUS
3

 

HUN
4

 

LAT
5

 

UKR
6

 

AUT
7
AUT
8
AUT
9
EST
10
AUT
11
AUT
12
SVK

SPRINGS Girls 1998

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
AUT
2
RUS
3
ITA
4
RUS
5
LAT
6
CZE
7
ITA
8
EST
9
EST
10
SVK
11
EST
12
CZE
13
EST
14
BUL
15
HUN
16
CZE
17
AUT
18
CZE
19
BUL
20
CZE
21
BUL
22
CZE
23
CZE
24
HUN
25
GER
26
FIN
27
EST
28
AUT
29
EST
30
CZE
31
32
HUN
33
UKR
34
EST
35
AUT
36
CZE
37
CZE
38
AUT
39
HUN
40
CRO
41
AUT
42
AUT
43
AUT
44
UKR

SPRINGS Girls 1997

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
CZE
2
SVK
3
EST
4
UKR
5
LAT
6
AUT
7
FIN
8
EST
9
EST
10
EST
11
AUT
12
SVK
13
CZE
14
SVK
15
EST
16
AUT
17
ITA
18
CZE
19
CZE
20
HUN
21
AUT
22
AUT
23
HUN
24
AUT
25
AUT
26
EST
27
EST
28
FIN
29
EST
30
EST
31
AUT
32
EST
33
EST
34
EST

SPRINGS Boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
UKR
2
SVK
3
AUT
4
HUN
5
BUL
6
AUT
7
GER
8
AUT
9
SVK
10
SVK
11
AUT
12
ITA
13
CZE
14
AUT
15
CRO
16
FIN
17
HUN

DEBS Girls 1996

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
AUT
2
LAT
3
FIN
4
FIN
5
CZE
6
EST
7
FIN
8
BUL
9
AUT
10
AUT
11
SVK
12
AUT
13
AUT
14
EST
15
LAT
16
BUL
17
RUS
18
AUT
19
LAT
20
NED
21
BUL
22
AUT
23
AUT
24
ITA
25
HUN
26
CRO
27
RUS
28
CZE
29
EST
30
BIH
31
UKR

DEBS Girls 1995

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
AUT
2
USA
3
FIN
4
CRO
5
ITA
6
AUT
7
EST
8
CZE
9
UKR
10
CZE
11
LAT
12
SVK
13
HUN
14
CZE
15
HUN
16
LAT
17
ITA
18
EST
19
FIN
20
AUT
21
EST

DEBS Boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
ITA
2
AUT
3
EST
4
CZE
5
AUT
6
CRO
7
EST
8
ITA
9
FIN
10
BUL

 
< Prev   Next >