English
Hellmut Seibt Memorial 2008 PDF Print E-mail
Thursday, 07 February 2008
On February, from 5-th till 10-th 2008 in Vienna (Austria) have been begun the international European Criterium 2007/2008 on FIGURE SKATING " Hellmut Seibt Memorial 2008 " among children and teenagers. The Prize-winning places have received: Naomi-Charlotta ANDERSSON, Tereza BARTUNKOVA, Darja SATIBELKO, Elena SMIRNOVA, Isabella BITTNER, Anne MATSUK, Denis VASILJEVS, Jan KURNIK, Maximilian VOIGTLÄNDER, Monika PETERKA, Katarina BROSKOVA, Marika STEWARD ...



Hellmut Seibt Memorial 2008

European Criterium 2007/2008

RESULTS
      

CHICKS Girls 2001 and younger

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
AUT
2
AUT
3
AUT
4
LAT
5
RUS
6
EST
7
CZE
8
CZE
9
LAT
10
RUS
11
ITA
12
WATCH COMPETITION
HUN
13
BUL
14
BUL
15
AUT
16
UKR
17
EST
18
POL
19
BUL
20
BUL
21
AUT
22
AUT
R
RUS
R
SER
R
SER
R
SLO
R
SLO
R
SLO

CHICKS Girls 2000/7-12

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
EST
2

 

CZE
3
LAT
4
RUS
5
RUS
6
EST
7
AUT
8
AUT
9
AUT
10
HUN
11
ITA
12
HUN
13
AUT
14
UKR
15
ITA
16
HUN
17
BLR
R
LAT
R
HUN
R
UKR
R
AUT

CHICKS Girls 2000/1-6

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
GER
2

 

SVK
3
AUT
4
UAE
5
LAT
6
RUS
7
SVK
8
RUS
9
BLR
10
GER
11
AUT
12
RUS
13
RUS
14
LAT
15
LAT
16
AUT
17
LAT
18
EST
19
HUN
20
BUL
21
EST
R
HUN
R
AUT
R
LAT
R
AUT
R
BLR

CHICKS Boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
LAT
2
LAT
3
AUT
4
HUN
5
AUT
6
AUT
7
CZE
8
AUT
9
AUT
R
AUT

CUBS Girls 1999

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
AUT
2
LTU
3
WATCH COMPETITION
HUN
4
AUT
5
AUT
6
HUN
7
SVK
8
GER
9
CZE
10
CZE
11
GER
12
BUL
13
BLR
14
BUL
15
HUN
16
ITA
17
AUT
18
AUT
19
CZE
20
BUL
21
UKR
22
CZE
23
SVK
24
RUS
25
ITA
26
BUL
27
AUT
28
CZE
29
CZE
30
SVK
31
AUT
32
BUL
33
BUL
34
LAT
35
GER
36
LAT
37
AUT
38
UKR
39
AUT
40
LAT
41
HUN
42
EST
R
SER
R
SER
R
RUS
R
RUS
R
RUS
R
CZE
R
CZE

CUBS Girls 1998

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
ITA
2
AUT
3
EST
4
COMING SOON
BLR
5
GER
6
CZE
7
LAT
8
SVK
9
LAT
10
CZE
11
AUT
12
AUT
13
CZE
14
CZE
15
16
AUT
17
GER
18
BUL
19
AUT
20
GER
21
BUL
22
WATCH COMPETITION
EST
23
AUT
24
AUT
25
GER
26
SVK
27
LTU
28
WATCH COMPETITION
HUN
29
AUT
30
SLO
31
WATCH COMPETITION
EST
32
AUT
33
34
EST
35
RUS
36
CZE
37
LAT
38
RUS
39
WATCH COMPETITION
EST
40
AUT
41
UKR
42
43
AUT
44
EST
R
RUS
R
ITA
R
CZE
R
LAT
R
AUT

CUBS Boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
LAT
2
CZE
3
GER
4
AUT
5
BLR
6
HUN
7
AUT
8
BUL
9
SVK
9
GER
11
HUN
12
BUL
13
ITA
14
BEL
15
EST
16
AUT
17
RUS
18
AUT
R
R
BUL
R
SLO
R
SVK

SPRINGS Girls 1997

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
GER
2

 

SVK
3
AUT
4
UAE
5
LAT
6
RUS
7
SVK
8
RUS
9
BLR
10
GER
11
AUT
12
RUS
13
RUS
14
LAT
15
LAT
16
AUT
17
LAT
18
EST
19
HUN
20
BUL
21
EST
22
WATCH COMPETITION
HUN
23
AUT
24
LAT
25
AUT
26
BLR
27
AUT
28
GBR
29
LAT
30
HUN
30
EST
32
HUN
33
BUL
34
AUT
35
EST
36
AUT
R
EST
R
AUT
R
AUT
R
CRO
R
GER
R
AUT

SPRINGS Girls 1996

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
SVK
2

 

AUT
3
CZE
4
AUT
5
AUT
6
EST
7
AUT
8
BUL
9
AUT
10
GER
11
LAT
12
EST
13
USA
14
CZE
15
BUL
16
AUT
17
AUT
18
SLO
19
BLR
20
BUL
21
EST
22
RUS
23
AUT
24
LAT
25
BLR
26
EST
27
LAT
28
AUT
29
EST
30
AUT
30
AUT
32
AUT
33
HUN
R
SER
R
CRO

SPRINGS Boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
SVK
2
LTU
3
AUT
4
HUN
5
AUT
6
GER
7
SLO
8
AUT
9
SVK
10
GER
11
AUT
12
LTU
13
AUT
R
AUT
R
CRO

DEBS Girls 1995

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
AUT
2

 

GER
3
BLR
4
ITA
5
SVK
6
SUI
7
GER
8
AUT
9
BLR
10
AUT
11
GER
12
SVK
13
AUT
14
UKR
15
ITA
16
BLR
17
GER
18
HUN
19
USA
20
SVK
21
POL
22
LAT
23
GER
24
POL
25
AUT
26
AUT
27
EST
28
POL
29
AUT
30
AUT
31
AUT
R
HUN
R
AUT
R
CZE
R
CRO
R
BLR

DEBS Girls 1994

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
AUT
2

 

SVK
3
BLR
4
USA
5
AUT
6
HUN
7
HUN
8
USA
9
ITA
10
SVK
11
BUL
12
HUN
13
EST
14
GER
15
GER
16
BLR
17
SVK
18
AUT
19
AUT
20
AUT
21
POL
22
GER
23
GER
24
EST
25
AUT
26
HUN
27
LAT
28
AUT
29
LAT
30
RUS
R
CZE
R
HUN
R
SLO
R
CRO
R
AUT

DEBS Boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
ITA
2
AUT
3
EST
4
GER
5
AUT
6
SVK
7
EST
8
AUT
9
RUS
R
SLO

 
< Prev   Next >