English
TALLINN TROPHY 2007 PDF Print E-mail
Tuesday, 15 January 2008
On November, 28-th 2007 in TALLINN have been begun the international competitions on FIGURE SKATING " THE TALLINN TROPHY 2007 " among children and teenagers. The first places in different categories have received: NAOMI CHARLOTTA ANDERSSON, Darja SATIBELKO, Daniels ROSCHIKS, Andrejs LIPSKIJS, Goda BUTKUTE, Viktoria PROSHINA, Ksenia GRIBOVSKAJA, Natalja GORDEJEVA, Roman GALAI, Deividas KIZALAITE, Nika TRIFONOVA, Anne MATSUK, Sila SAYGI, Anna BIGUNA, Viktoria TITOVA, Stas ULYANOV, Arturas GANZELA, Martin PISANNŐI, Julia STARIKOVA, Natalia ZABIJAKO, Samuel KOPPEL, Alari VEREV, Olari VEREV ...

Tallinn Trophy 2007

RESULTS

CHICKS A girls

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
WATCH VIDEO
EST
2
WATCH VIDEO
LAT
3
FIN
4
EST
5
EST
6
RUS
7
EST
8
EST
9
EST
10
WATCH VIDEO
EST
11
WATCH VIDEO
TUR
12
LAT
13
LAT
14
RUS
15
LAT
16
FIN
17
LTU
18
LTU

CHICKS A boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
WATCH VIDEO
LAT
2
WATCH VIDEO
LAT

CUBS A girls 1999

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
LTU
2
RUS
3
LTU
4
RUS
5
EST
6
EST
7
EST
8
RUS
9
TUR
10
LAT
11
FIN
12
LTU
13
EST
14
RUS
15
LTU
16
EST
17
LTU
18
LAT

CUBS A girls 1998

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
RUS
2
EST
3
LAT
4
RUS
5
LAT
6
TUR
7
LAT
8
WATCH COMPETITION
EST
9
EST
10
EST
11
LAT
12
EST
13
LTU
14
EST
15
EST
16
LTU
17
EST
18
FIN
19
LTU
20
EST

CUBS A boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
WATCH VIDEO
RUS
2
WATCH COMPETITION
LTU
3
WATCH COMPETITION
RUS
4
LAT
5
EST
6
WATCH COMPETITION
EST
7
EST

SPRINGS A girls 1997

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
WATCH COMPETITION
RUS
2
WATCH VIDEO
EST
3
WATCH COMPETITION
RUS
4
WATCH COMPETITION
EST
5
WATCH COMPETITION
EST
6
RUS
7
LAT
8
9
EST
10
LAT
11
LAT
12
LTU
13
EST
14
WATCH COMPETITION
EST
15
LAT
16
LAT
17
EST
18
WATCH COMPETITION
EST
19
WATCH COMPETITION
EST
20
WATCH COMPETITION
EST
21
LAT
22
EST

SPRINGS A girls 1996

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
TUR
2
LAT
3
EST
4
EST
5
EST
6
EST
7
EST
8
LAT
9
RUS
10
LTU
11
LAT
12
EST
13
EST
14
LAT
15
EST
16
EST
17
FIN
18
LTU
19
EST
20
LTU

SPRINGS A boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
RUS
2
LTU
3
EST
4
EST
5
RUS
6
LTU
7
LTU
8
LTU
9
EST

DEBS A girls

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
RUS
2
EST
3
RUS
4
LAT
5
EST
6
EST
7
EST
8
EST
9
EST
10
EST
11
EST
12
EST
13
TUR
14
EST
15
EST
16
EST
17
EST

DEBS A boys

PLACE
WATCH
Name
Nat.
1
EST
2
EST
3
EST
4
EST
5
LAT

 
< Prev   Next >